DiyetManşet

İştah kesen 5 yiyecekle hızlı kilo verin!

737views

badem-zayiflatirmi

İştah kesen yiyecekler listesi

Bazı yiyecekler kan şekerini dengede tutarak uzun süre tok hissetmenizi sağlar. İştah kesen bu yiyecekleri beslenmenizde ne kadar sık tüketirseniz, kilo vermeniz o kadar kolaylaşacaktır. İşte, bilimsel araştırma sonuçlarına göre iştah kesici 5 süper besin!

  • Yumurta iştah kesicidir

Yüksek protein içeriği ile sindirim süresi uzun olan yumurta uzun süre tok tutar.

  • Avokado sağlıklı yağ içerir

Yüksek oranda sağlıklı yağ içeren bir meyve olan avokado, bu içeriği ile tokluk süresini uzatır. Salatalara ilave edebileceğiniz gibi ara öğünde kraker gibi yiyeceklerle de tüketebilirsiniz. Kalorisi yüksek olduğu için günde yarım avokadoyu geçmemeye çalışın.

  • Badem tokluk verir

2006 Obezite Bilimsel Toplantısı’nda yapılan açıklamalara göre badem kilo yönetimi konusunda başarısı kanıtlanmış besinlerden biri ve uzun süre tokluk sağlıyor.

  • Kırmızıbiber zayıflatır

Physiology & Behavior Dergisi’nde yayınlanan bir araştırma sonucuna göre, yarım çay kaşığı toz/pul kırmızıbiber o anda metabolizmanızı 10 kalori kadar hızlandırmakla kalmıyor daha sonraki öğünlerde 60 kalori daha az almanızı da sağlıyor.

  • Tatlı patates tok tutar

Bilim adamları tatlı patatesin yapısında bulunan bir nişasta türünün sindirim enzimlerini bloke ederek daha uzun süre tok kalmayı sağladığını kanıtladı. Tatlı patates aynı zamanda iyi bir A ve C vitamini kaynağıdır.

İştah kesen yiyecekleri beslenmenizde sık sık tüketin, faydasını göreceksiniz.

zayiflama-yontemleri-banner