DiyetManşet

Diyetinizi telefonunuzdan yapın!

671views

diyetisyen-cepte-sizi-bekliyor

Telefonunuz her an elinizde, peki onu kilonuza faydalı şekilde kullanmak ister misiniz? Bu yıl boyunca, sünyada 40 milyon kişinin sağlığını cep telefonlarına emanet etti ve diyetini akıllı telefonundan takip ediyor, siz de onlardan biri olabilirsiniz.

Gelişen cep telefonu teknolojisi ve sayısız mobil uygulama sayesinde artık tüm sağlık sorunlarımıza cebimizden çare bulabildiğimiz bir döneme geldik.

Mobil uygulamalar üzerine görüş aldığımız Diyetisyen Ayşe Tuğba Şengel, sürekli ilerleyen teknolojinin nitelikli bilgiye hızlı ve direk ulaşmamızı sağladığını söylüyor.

Cep telefonundan 8 kilo verdi!

Amsterdam’da yaşayan Olcay Z. Hanım, asla diyet yapamadığı ve kesinlikle kilo veremediği maili ile kendilerine başvurduğunu belirten Şengel, diyetisyene gitmesi vakit aldığı için böyle bir uygulamayı tercih ettiğini ifade ediyor. Amsterdam’da ki diyetisyenlerin kendisine önerdikleri diyet listelerinin Türk yemek kültürüne uymamasından dolayı ise Türkiye’den mobil bir diyet uygulamasına üye olduğunu anlatan Olcay Z., uygulama sayesinde 8 kilo verdiğini söylüyor.

Her günü ayrı planlanmış listeler ile takip edilmek ve sıkılmadan sevdiği besinleri tüketmesi sebebi ile diyet yapma hissinden kurtulduğunu ise sözlerine ekliyor.

diyetisyen-ayse-tugba
Diyetisyen Ayşe Tuğba Şengel online diyet öneriyor

Mobile Health News’ın sunduğu araştırmaya göre, 2016’da sağlık aplikasyonlarının indirilme oranının dünyada 1 milyar kat artarak 40 milyon olacağının öngörüldüğünü belirten Şengel, 2017’de ise giyilebilir teknolojilerin sahne alacağını ifade ediyor.

Diyetisyen Ayşe Tuğba Şengel, özellikle mobil diyet uygulamaları sayesinde diyet yapan hastaların sıkı takibinin yapılabildiğini, yurtdışında yaşayanların, yoğunluk ya da mesafe nedeniyle yüz yüze görüşmeye zamanı olmayanların da artık online diyet programlarıyla birlikte sağlıklı beslenme ve diyet anlamında iyi hizmetler alabildiklerini sözlerine ekliyor.

Sağlıklı beslenme ve diyet anlamında Cebinizdeki Uzman, Diyetisyen kavramından yola çıkarak hastaları için özel olarak “Cepte Diyetisyen” mobil uygulamasını geliştirdiklerini belirten Ayşe Tuğba Şengel, Cepte Diyetisyen mobil uygulaması ile danışanların öğünlerinin fotoğrafını çekerek beslenme günlüğünü oluşturup, her öğününe diyetisyenden yıldız ve yorum alabildiklerini açıklıyor.

cepte-diyetisyen-ayse
Peki online diyetin faydaları nelerdir?
  • Sağlıklı ve hızlı bir şekilde kilo kaybetmek isteyenler için iyi bir uzman tarafından kişiye özel her günü ayrı planlanmış sıkılmayacağınız beslenme planları hazırlanır
  • Online uygulama ile yediklerinizin günlüğünü tutarak kontrollü bir şekilde diyet yapabilmenizi sağlar
  • Beslenme günlüğü tutup diyetisyeniniz tarafından her öğününüze yıldız ve değerlendirme almak motivasyonunuzu artırır
  • Gerçek porsiyon kontrolü: tükettiğiniz besinlerin miktarının değerlendirip sıkı takip ile sizi destekler
  • Zamandan tasarruf sağlar.

yag-yakici-yogurt-banner