Spor

Power Plate Nedir, Ne İşe Yarar?

558views

 

Bu aletin kalp-damar sistemine kayda değer faydalar sağlamaması, zayıflama konusunda da o denli büyük iddiaları gerçekleştiremeyeceği kuşkusunu doğuruyor. Üstelik bu alet bir koşu bandı ya da sabit bisiklet gibi, makul sayılabilecek fiyatlara alıp evinizde kullanabileceğiniz bir alet de değil. Oldukça pahalı olan Power Plate’ten faydalanabilmek için büyük spor salonlarına kaydolmanız gerekiyor.

Spor salonlarında bu aletin kullanım bedeli seans tarifeleri üzerinden ücretlendiriliyor. Bu ücretler de, genelde aylık salon üyeliklerinden pahalı oluyor. Belki daha ileriki zamanlarda bu durum değişebilir; fakat şimdilik durum böyle.

Sonuç:

Sonuçta; eğer zaten spor yapıyorsanız, ama egzersizinizi çeşitlendirmek plato etkisine girmemek, kaslarınızı daha hızlı bir şekilde güçlendirmek istiyorsanız Power Plate size oldukça faydalı olabilir.

Eğer yaşlanmadan kaynaklı olarak denge sorunları, kemik yoğunluğunuzda azalma, eklem sorunları veya kas sorunları yaşıyorsanız Power Plate size yine faydalı olabilir. Yaşlanmadan kaynaklı olmasa bile Power Plate bu tür sorunlarda oldukça etkili.

Kaslarınızda sıkılaşma, toparlanma istiyor veya kaslarınızın daha güçlü ve dirençli olmasını istiyorsanız da Power Plate’ten faydalanabilirsiniz.

Ama eğer ki zayıflamak, kilo vermek ve bir an önce ideal kilonuza ulaşmak istiyorsanız koşmak, yüzmek, bisiklet sürmek, tempolu yürümek gibi atadan kalma yöntemler hâlâ en kesin ve güvenilir sonuçları veriyor gibi görünüyor.