Diyet

Türk kahvesi telvesi zayıflatıyor!

993views

Türk kahvesi

Sağlıklı kilo vermek isteyen “Diyete Başlıyorum” takipçilerinin favorisi Türk kahvesi, fincanın dibinde kalan telvesiyle de zayıflamaya yardımcı oluyor! Bilimsel araştırma sonuçlarına göre Türk kahvesi telvesinin zayıflamaya faydaları var.

Kahve içerisindeki kafein, cilt yüzeyine uyguladığında kan dolaşımını uyarır ve bu bölgelerin daha iyi çalışmasına yardım eder. Türk kahvesinin telvesi ise göbek eritmekten selülitleri yok etmeye kadar pek çok konuda iyi çözümler sunuyor. Ayrıca, güzellik ve bakımına düşkün kadınlar için Türk kahvesinin cilde faydalarını özel haberimizin sonunda bulacaksınız.

Göbek eritmeye yardımcıdır

Göbek eritme yöntemleri haberimizde önerdiklerimize ek olarak göbeğinize yetecek miktarda Türk kahvesi telvesini biriktirin ve biraz zeytinyağı ekleyip karıştırın. Göbeğinize karışımı yedirerek sürün ve streç filmle sıkıca sarın. İki saat bekletip ılık suyla durulayın.

Selülitleri yok eder

Yağ yakıcı besinler haberimizdeki önerilerle beslenip ek olarak birkaç fincan Türk kahvesi telvesini biriktirin ve banyoda duşa girmeden önce selülit olan bölgelere sürün. Bir kese veya sert fırçayla, bölgeler kızarana kadar ovun. Duşa girip ılık suyla durulayın.

Ellerinize bakım yapar

Türk kahvesi telvesini bolca alıp ellerinize masaj yaparak güzelce yedirin ve beş dakika beklettikten sonra ılık suyla duruladığınızda ellerinizin yumuşacık olduğunu göreceksiniz.

Saçlarınızı parlatır

Türk kahvesi telvesi saçlarınıza ekstra parlaklık ve sağlıklı bir görünüm kazandırmanın doğal yollarından birisidir. Ilınmış kahve telvesini kuru ve temiz saça uygulayın, en az 20 dakika bekleyin ve sonra durulayın. En iyi sonuç için haftada bir kez bunu yapın.

Ellerinizi güzelleştirir

Avucunuzun içine biraz kahve telvesi alın ve cildinizdeki ölü hücrelerin temizlenmesi ve aynı zamanda ellerinizde kalan balık ya da sarımsak kokusunu yok olması için iyice ellerinizi ovalayın.

Siyah noktaları temizler

Türk kahvesi telvesini siyah nokta olan bölgelere masaj yaparak yedirin ve on dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayın.

Tarçınlı Türk kahvesi

Topuklarınızı yumuşatır

Topuk ve dirseklerinizdeki sert tabakadan kurtulmak için Türk kahvesi telvesini kullanın! Ayaklarınızı sıcak suda 15 dakika beklettikten sonra Türk kahvesi telvesiyle masaj yaparak iyice ovun ve ılık suyla durulayın.

Cildinize bakım yapar

Kahve telvesi, hindistan cevizi yağı ve biraz kahverengi şekerden oluşan karışımla banyo sırasında vücudunuza kibarca masaj yapın. Sonra durulayın, cildiniz yumuşacık olacaktır.

Teniniz ipek gibi olur

Çeyrek kase ılık kahve telvesini 1 yemek kaşığı zeytinyağıyla karıştırın ve eski bir havlu ya da kağıt havluyla bu karışımı teninize uygulayın. Sonra bu alanı birkaç dakika sarın. Sonra cildinizi ılık suyla durulayın. En iyi sonuç için bu işlemi haftada iki kez uygulayın.