DiyetManşet

Kilo verdiren yiyecekler sayesinde zayıflayın!

828views

Zayıflamak isteyenler kilo verdiren yiyecekler hakkında bilgi edinmek istiyor. “Diyete Başlıyorum” sağlıklı yaşam portalı kurucusu Arzu Karabulut, zayıflamaya yardımcı besinleri anlatıyor.

Hedeflediğiniz kiloya ulaşmak için size yardımcı olacak yiyecekleri, günlük beslenme planınıza dahil edebilirsiniz. Bu sayede aç kalmadan kilo verip afiyetle zayıflayabilirsiniz.

  • Kilo verdiren yiyeceklerin kraliçesi

Diyet listenizde yoğurt için yer açın! Çünkü, mükemmel besin içeriğiyle hem vücudun ihtiyaçlarını karşılamaya hem de yağ yakmaya yardımcı oluyor.

Öğle ve akşam yemeklerinizin yanında bir kase yoğurt yiyebilirsiniz. Zamansız acıktığınızda bir bardak ayran içip iştahınızı kesebilirsiniz.

  • Zayıflamaya yardımcı en iyi besin

Vücudunuzdaki ödemleri temizlemek, toksinlerden arınmak istiyorsanız; maydanozdan faydalanabilirsiniz. İçeriğindeki yoğun C vitamini sayesinde metabolizma hızını yükseltmeye yardımcı oluyor.

Maydanozu, kahvaltıda bir avuç içi kadar yiyebilirsiniz. Denediğinizde göreceksiniz ki maydanoz hem ekonomik hem kilo verdiren yiyecekler arasında en iyisidir. Zayıflama tarifi olarak kullanmak isterseniz, maydanoz kürü yapabilirsiniz.

Yulaf ezmesi veya yulaf kepeği, kilo verdiren yiyecekler listesindedir.
  • Yulaf ezmesi yiyerek kilo verin!

Diyeti bozmanın en önemli sebebi nedir? Sık sık acıkmak! Çözüm için iştah kapatan besinlerden faydalanmak gerekir. Bu anlamda yulaf ezmesi, size yardımcı olacaktır.

Kan şekeri dengesini koruyan yulaf ezmesi, uzun süre tokluk hissi verir. Fark etmeden diyet yapar ve sonucunda kilo verirsiniz. Özellikle, kahvaltı için yulaf ezmesi tercih edebilirsiniz.

  • Kırmızı et yiyerek protein alabilirsiniz!

Protein içeren besinlerden biri olan kırmızı et, kilo vermek isteyenlerin en büyük yardımcılarından biridir. Tencere yemeğinde, ızgara veya köfte formunda kırmızı et yemek, sağlıkla zayıflamanızı destekler.

Aynı şekilde tavuk, hindi veya balık eti kilo verdiren yiyecekler arasında bulunur.

  • Beyaz leblebi yiyerek tok hissedin!

İkindi vakti ara öğününde bir çay bardağı ölçüsünde beyaz leblebi yiyebilirsiniz. Sağlıklı karbonhidrat ve bitkisel protein içeren beyaz leblebi, diyet listesinde yer almalıdır.

Özellikle, sık acıkma probleminiz varsa; ara öğünde beyaz leblebi ve Türk kahvesi ikilisini tercih edebilirsiniz.

Kilo verdiren yiyecekler nelerdir, öğrendiniz.