Diyete Başlıyorum

Gizlice şişmanlatan diyet içecekleri biliyor musunuz?

636views

Diyet hepimiz için her pazartesi başlanılan ama sonu bir türlü getirilemeyen bir faaliyet haline gelmiştir. Her şeyden önce en fazla tükettiğimiz kalorili yiyecek ve içecekleri azaltmalıyız fakat her şey bilinç dahilinde olmalı.

Metabolizma hızlandırıcı egzersizler

Diyete dair yaptığımız en büyük hatalardan biri de katı görünümlü yiyecekleri azaltıp sıvı diye her türlü içeceğe devam etmemizdir. Bilinmesi gerekir ki sıvı olan her şey az kalorili değildir. İçtiğimiz gazlı içeceklerin içinde bir hamburgeri yediğimizde aldığımız kalori kadar kalori vardır. Hatta gazlı içeceklerin dışında içtiğimiz meyve suları bile vücudumuza yaptığımız en büyük yanlışlardandır. Zayıflamak herkesin hayalidir. Doğru ve bilinçli uygulandığında elbette güzel sonuçlar alırız. Fakat “Kaç gündür ekmek yemiyorum, çok az kalori alıyorum yine de zayıflayamıyorum” diyorsanız yanlışı içtiğiniz içeceklerde arayın.  Şeker oranları, renk verici maddeler, katma sular bunlara özellikle dikkat etmeli ve ona göre bir seçim yapmalıyız.

su-icmek-kilo-verdirirmi

Diyet içecekleri sanıldığı gibi “diyet” değil. İçindeki suni tatlandırıcılar size fazla kalori olarak geri dönüyor. İlla bir şey içmek istiyorsanız kendi doğal meyve sularını tercih edin. Hatta en güzeli sadece su tercih etmenizdir. Kilo, az ya da çok, bütün kadınların sorunu haline gelmiştir. Sürekli çabalarız, kilo vermek için her yolu deneriz. Kilo vermek adına artık diyet içeceklerinde daha dikkatli olmalıyız. Yapılan bir yanlış belki de tüm doğrunuzu götürür.

Her pazartesi başlanılan diyetlere bir son vermek için diyetimizi tam anlamıyla yapmalıyız. Yiyeceklere dikkat ettiğimiz kadar diyet içeceklerimize dikkat edelim. Doğru yapılan ve bilincinde kullanım bize en güzel sonucu verecektir.