DiyetManşet

Yağ yakmayı hızlandıran besinler nelerdir?

902views

mutfakta-ask

Kalıcı ve hızlı kilo vermek için vücuttaki kötü yağları yakmak önem taşır. Doğanın sunduğu mucizeleri fark ederseniz, yağ yakmayı hızlandıran besinler olduğunu görürsünüz. ‘Diyete Başlıyorum’ ekibi olarak sizlere, birlikte yenildiğinde yağ yakmayı hızlandıran besinleri açıklıyoruz.

Yoğurt ve dereotu

Dereotu ve yoğurt birlikte tüketildiğinde yağ yakıcı özellikleri artmaktadır. Örneğin, dereotlu cacık yaparak öğle ve akşam yemeklerinizde veya ara öğünlerde güvenle tüketebilirsiniz.

Dereotunun zayıflamaya faydalarını öğrenmek için tıklayınız.

Yumurta ve kimyon

“Diyete Başlıyorum” ekibi olarak en sevdiğimiz besinlerden biri olan yumurta, kimyonla birlikte tüketildiğinde vücuttaki yağ metabolizmasını harekete geçiriyor. Örneğin, diyet için kimyonlu yumurta salatası yapabilirsiniz veya omletinize kimyon ekleyebilirsiniz.

Zayıflamaya yardımcı baharatları öğrenmek için tıklayınız.

cilegin-faydalari-1

Peynir ve maydanoz

Peynir, içerdiği faydalı yağlar ve kalsiyum desteğiyle sağlıklı kilo vermeye yardımcıdır. Maydanoz ise bilindiği gibi en iyi ödem söktürücülerden biridir. Maydanoz ve peynirle yapacağınız bir omlet, yağ yakmayı hızlandıran besinler arasında favoriniz olabilir.

Maydanozun zayıflamaya faydalarını öğrenmek için tıklayınız.

Ceviz ve kefir

Kefir, başlı başına bir sağlık deposuyken cevizle birlikteyken süper güce dönüşüyor! Bir bardak kefir ve avuç içi kadar cevizi ara öğünlerde güvenle tüketebilir ve kilo verebilirsiniz. Kefirle cacık yapabilir, içerisine hem yukarıda bahsettiğimiz maydanoz, dereotu gibi yağ yakımını hızlandıran besinlerden ekleyebilirsiniz.

Kefirin zayıflamaya faydalarını öğrenmek için tıklayınız.