Diyet

Erkeklere tatile hazırlık önerileri

627views

Sıcaklar giderek artıp iş arkadaşlarınız birer ikişer tatile çıkmaya başladığında sizi de tatil hayalleri sarıyor değil mi? Bir tatili çoktan hak ettiniz ve buna hazırsınız; ama vücudunuz tatile hazır mı? Deniz kenarında bir tatil planlıyorsanız size vereceğimiz tüyolar çok işinize yarayacak. Erkeklere özel tatile hazırlık önerileriyle vücudunuz tatile çabucak hazırlanacak.

Beslenmenize dikkat edin

Tatile çıkmadan önce beslenmeyi biraz sıkı tutmanızda fayda var. Bir iki hafta sonrasına bir tatil planlıyorsanız o kadar kısa zamanda mucizeler yaratamazsınız belki; ama yediklerinize dikkat etmek vücutta biriken ödemi atmak ve şişkinliği önleyerek daha zayıf görünmek için hızlı ve kolay bir yoldur. Şişkinliğe neden olan yiyeceklerden ve alkolden uzak durmak bu anlamda faydalı olacaktır.

Vücudunuzu toparlayın

Vücuttaki kasların kendini toplamasını sağlamak da daha fit ve formda görünmenin kolay bir yoludur. Üstelik kısa zamanda da etki gösterir. Bunun için hazırlanmış bazı egzersizler vardır. Yazın ince kıyafetler ve mayo giyileceğinden, özellikle karın ve omuz bölgesini toparlayacak egzersizler erkekleri tatile hazırlık sürecinde çok faydalı olacaktır.

Karın bölgesini toparlayacak hareketleri görmek için buraya tıklayın!

Omuz hareketlerini görmek için buraya tıklayın!

Biraz ter atın

Yaz sıcakları etkisini sürdürürken bu öneriyi uygulamak çok da zor olmasa gerek. Ama sadece sıcaktan ter atmak yetmez. Metabolizmanızı biraz hızlandıracak ve forma girmenize katkıda bulunacak sporlar da yapmalısınız. Koşmak ya da bisiklet sürmek bunun için çok faydalı olacaktır. Sporu çok uzun tutmanıza da gerek yok. 30 dakika bile yeterli olacaktır. Ama yazın spor yaparken sıcak ve güneş çarpması gibi olasılıklara karşı dikkatli olmanızda fayda var.

Yazın spor yaparken dikkat edilecekleri okumak için buraya tıklayın!

Doğru mayo seçimi

Tatile hazırlığın çok önemli aşamalarından biri de doğru bir mayo seçmektir. Vücut tipinize uymayan ve size yakışmayan bir mayo seçmemeye özen göstermelisiniz. Doğru mayo seçmenin basit püf noktaları vardır. Bunları uygulayarak vücut tipinize en uygun mayoyu seçebilirsiniz.

Erkek mayosu seçmenin püf noktalarını okumak için buraya tıklayın!