DiyetManşet

Evde kilo vermenin yolları

1.43Kviews

evde-kilo-vermenin-yollari

, evde kilo vermenin yolları hakkında detaylı bilgiler sunuyor. Sağlıkla zayıflamak istiyorsanız, özel hazırladığımız evde kilo vermenin yolları haberimiz size yardımcı olacaktır. Lütfen, sonuna kadar dikkatlice okuyunuz.

Sabah aç karna ceviz suyu için!

Bana göre evde kilo vermenin yolları arasında en iyisi, sabah aç karna ceviz suyu içmektir. Çünkü, uzun süre tokluk verir ve metabolizma hızını yükseltmeye yardımcı olur. Yapılışı ise gerçekten çok kolaydır!

1 su bardağı oda sıcaklığında suyun içine bir tam ceviz içi ekleyin. Geceden sabaha kadar bekletin. Sabah aç karna, cevizi iyice çiğneyerek yiyin. Üzerine ceviz suyunu yudum yudum için. Düzenli olarak kullanmaya devam edin.

İkindi vakti ara öğünü değerlendirin!

Belki birçok kişi ikindi vakti ara öğün yapmanın kilo vermeye etkisini bilmiyor. Ancak, siz farkında olun ve bunu bir fırsata dönüştürün! Akşamüstü saat 4-5 gibi bir ara öğün yapın. Bu sayede hem akşam yemeğinde daha az yiyerek doyacaksınız hem de tatlı, iştah krizleri olmayacaktır.

Ara öğünde bir bardak ayran ile yanında bir avuç kuruyemişle birlikte yiyebilirsiniz.

Ara öğünde bir kase mercimek veya ezogelin çorbası içebilirsiniz.

Farklı bir seçim olarak evde yaptığınız chia tohumu puding yiyebilir yanında bir büyük bardak su içebilirsiniz.

chia-tohumu-araogun

Tarçınlı süt içerek yağ yakmayı hızlandırın!

Sütteki protein, vücudun yağ yakım metabolizmasını çalıştırıyor. Tarçın ise insülin dengesini sağlayıp uzun süre tok hissetmeye yardımcı oluyor. Benden size özel tavsiye: Kilo vermek için her gün 2 fincan tarçınlı süt için. Tarifi ise yine çok kolay: Bir bardak sıcak süte bir çay kaşığı toz tarçın ekleyip karıştırın. İkindi vakti ara öğününde bir fincan, gece uyumadan 3-4 saat önce bir fincan daha için.

İçiniz rahat olsun, süt ve tarçın kilo aldırmayan yiyeceklerdir; gönül rahatlığıyla diyet yaparken yiyebilirsiniz.

Motivasyon artırmak için aynaya bakın!

İnsanlık hali, canımız bazen kola, cips, tatlı, börek gibi kilo aldıran ve diyette yenmemesi gereken yiyecekleri çekebilir. Ancak bu, nefsimize yenileceğimiz anlamına gelmiyor. Hemen ayna karşısına geçip kendimize bakalım: Gerçekten göbekli, basenli, kalın kollarla yaşamaya devam etmek istiyor muyuz? Elbette hayır! Bir çikolata yiyip 2 dakika mutlu olmak yerine, sağlıklı besinler tercih edip incecik ve sağlıklı vücudumuzla ömür boyu mutlu olalım.

Düşünün: Bir düğüne gideceksiniz ve korse giymenize gerek kalmadan istediğiniz renkte abiye elbise giyecek kadar özgürsünüz. İşte, sadece bunu düşünüp bile diyette motivasyonu artırabilirsiniz.

Kilo aldırmayan yiyeceklerle beslenin!

Şanslıyız ki tok tutan ve kilo aldırmayan yiyecekler var! Doyana kadar yiyip aç kalmadan zayıflayabilir, istediğimiz bedende kıyafetleri giyip aynadaki görüntümüzü beğenebiliriz.

Aşağıda diyette mutlaka yenmesi gerekenleri listeliyorum:

 • Yoğurt
 • Haşlanmış yumurta
 • Maydanoz
 • Roka
 • Tavuk eti
 • Izgara balık
 • Kuru fasulye
 • Domates
 • Soğan
 • Sarımsak
 • Enginar
 • Kereviz

Evde zayıflama hareketlerini yapın!

Her zaman söylerim, evde kilo vermenin yolları arasında mutlaka spor olmalıdır! Çünkü, hareket etmeden kilo vermeye kalkarsanız ya sürekli aç kalırsınız ya da vücudunuz sarkar. Bu yüzden sizden özel ricamdır: Lütfen, spor yapın! Evde zayıflama hareketleri yapabilir, ip atlayabilir, evin salonunda yürüyebilir veya bisiklet sürebilirsiniz. Bana güvenin: Yapacağınız her aktivite metabolizma hızını yükseltip yağ yakmaya yardımcı olacaktır. Kendiniz için bunu yapın!

gobek-eritmebanner